M.B.K a.k.a Misi BasMi Kemiskinan

=Success Together With Our Family=

Latest topics

» Kenapa pula Malaysia nak block torrent dan website di bawah ni?? :(
Tue Jun 28, 2011 1:13 am by kakikuza

» Malay Movie
Wed Jun 08, 2011 1:33 pm by kakikuza

» PeriKsa Kad Pengenalan Anda Betul Atau Tidak
Sun Jun 05, 2011 9:17 am by myMBK

» Rintihan umat Islam: Untuk berapa lama lagi?
Sun May 01, 2011 8:04 am by myMBK

» Anime - Dragon Ball
Tue Apr 05, 2011 10:13 am by kakikuza

» Anime - Malay Sub
Tue Apr 05, 2011 8:55 am by kakikuza

» English Movie (Collection)
Thu Mar 10, 2011 8:26 am by kakikuza

» Tools For Downloader Premium Link
Tue Mar 08, 2011 6:01 am by kakikuza

» Anime (Cartoon Malay) - Doraemon
Tue Mar 01, 2011 1:53 am by kakikuza


    Cara Upload Gambar

    Share

    Admin
    Admin

    Posts : 4
    Join date : 2010-09-07

    Cara Upload Gambar

    Post  Admin on Tue Sep 14, 2010 10:19 am

    Jika anda biasa menggunakan Photobucket atau Imageshack, maka teruskan posting gambar sebagaimana biasa.
    Dan untuk newbie yang baru ingin belajar posting gambar, maka boleh lah mengikut tutorial mudah ini.

    Step 1 :



    Step 2 :



    Step 3 :



    Step 4 :



    Step 5 :



    Step 6 :



    Step 7 :



    Step 8 :

    Dan paste lah link itu di ruang posting anda.

      Current date/time is Thu Dec 08, 2016 10:42 pm